Zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki organizacji społecznych na konferencję otwierającą program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, która odbywać się będzie się w Warszawie: 8 stycznia 2020 w Domu Innowacji Społecznych „Marzyciele i Rzemieślnicy”, ul. Bracka 25 i 9 stycznia 2020 – w sali konferencyjnej im. Jerzego Turowicza w siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego, Sapieżyńska 10a.
Pierwszy dzień (środa, 8 stycznia) poświęcony będzie prezentacji programu, obszarów wsparcia i zasad ubiegania się o dotacje.
Drugiego dnia (czwartek, 9 stycznia) organizujemy warsztaty sieciujące dla polskich, norweskich i islandzkich organizacji działających w podobnych obszarach, które chciałyby realizować projekty partnerskie. Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim. Posłużą nawiązaniu kontaktów, wypracowaniu założeń projektów partnerskich oraz omówieniu zasad ubiegania się o ich finansowanie.
Zgłoszenia można przesyłać do 31 grudnia 2019. Potwierdzenie udziału w konferencji prześlemy do 3 stycznia 2020.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zgłaszanie jednej osoby z jednej organizacji. Zachęcamy do jak najwcześniejszej rejestracji!
Zdajemy sobie sprawę, że koszty związane z dojazdem mogą stanowić realną barierę i uniemożliwić wzięcie udziału w wydarzeniu. Dysponujemy pewną (niestety ograniczoną) pulą środków przeznaczonych na pokrycie kosztów dojazdu i noclegu uczestników i uczestniczek spoza Warszawy. Jeśli mają Państwo możliwość pokrycia tych kosztów samodzielnie, bardzo o to prosimy – dzięki temu będziemy mogli ułatwić przyjazd na konferencję tym, dla których takie wsparcie jest konieczne.
Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy (Active Citizens Fund – National) jest jednym z 11 programów prowadzonych w Polsce ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego (tzw. Funduszy norweskich i Funduszy EOG) 2014-2021 i jednym z dwóch przeznaczonych na wsparcie działalności organizacji społecznych. Celem Funduszu jest wzmocnienie społeczeństwa obywatelskiego, aktywności obywatelskiej oraz upodmiotowienie grup zagrożonych wykluczeniem. W swoim działaniu Fundusz kieruje się uniwersalnymi wartościami zapisanym w Traktacie Europejskim: poszanowaniem godności osoby ludzkiej, wolności, demokracji, równości, rządów prawa, a także poszanowaniem praw człowieka, w tym praw osób należących do mniejszości.
Operatorem Funduszu Krajowego jest konsorcjum złożone z trzech organizacji: Fundacji im. Stefana Batorego (lider), Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” oraz Fundacji Akademia Organizacji Obywatelskich.