W Polsce jest ponad 50 tysięcy tęczowych rodzin, nie mają one jednak żadnej ochrony prawnej. Próżnia prawna związana z brakiem równości małżeńskiej dotyka nie tylko osoby LGBT+ będące już w związkach, ale również ich dzieci, rodziców, rodzeństwo oraz młode osoby LGBT+, które dopiero wchodzą w dorosłe życie. Pomimo nieprzychylnego spojrzenia rządzących w Polsce jest coraz większa akceptacja dla związków jednopłciowych (ponad 2/3 Polek i Polaków uważa, że pary jednopłciowe wychowujące wspólnie dziecko to rodzina), brakuje jednak jakichkolwiek regulacji prawnych uznających rodziny LGBT+.
W ramach projektu zostanie przeprowadzona ogólnopolska kampania społeczna poświęcona równości małżeńskiej, która dotrze do 1 miliona odbiorców. Powstanie plan współpracy z nowymi partnerami politycznymi, podręcznik dla polityków i polityczek oraz zbiór wskazówek jak rozmawiać z potencjalnymi sojusznikami i sojuszniczkami. Dzięki projektowi powstanie także ogólnopolska sieć 20 ambasadorów-rzeczników równości małżeńskiej, w ramach której lokalne grupy i organizacje rozwiną umiejętności w zakresie działań komunikacyjnych i rzeczniczych.
Dzięki projektowi do debaty publicznej zostanie trwale wprowadzona nowa pozytywna narracja prowadząca do wzrostu poparcia dla równości małżeńskiej, rozwinie się sieć rzeczników i rzeczniczek oraz pojawią się nowi sojusznicy polityczni w sprawie wprowadzenia małżeństw jednopłciowych w Polsce. Na temat praw człowieka zostanie przeszkolonych 20 przedstawicieli lokalnych organizacji LGBT+, ponad 200 osób zaangażuje się realizację projektu, a planowana kampania społeczna dotrze do 1 mln odbiorców.