Nasz projekt był odpowiedzią na potrzebę większej obecności przyrody w centrum Wrocławia oraz ponoszenia za nią większej odpowiedzialności przez mieszkańców miasta. Celem było zadbanie o bioróżnorodność miasta, włączając w ten proces przede wszystkim dzieci i młodzież. Wrocław posiada wiele terenów zielonych m.in. przy szkołach, ale często są one zaniedbane. Poprzez edukację młodych osób w temacie bioróżnorodności, uważności i dbania o przyrodę oraz przeprowadzenie z nimi różnych warsztatów, tereny te mogły być zaopiekowane, co końcowo przyczyniło się do zadbania o bioróżnorodność w całym mieście.
W ramach projektu przeprowadziliśmy cykl warsztatów i spotkań, które były skoncentrowane na temacie przyrody w mieście (m.in. roślin, jeży, pszczół). Razem z dziećmi zaproszonymi do projektu, budowaliśmy m.in. skrzynki do sadzenia i siania warzyw oraz kwiatów, budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy. Uczniowie poznawali też sposoby, w jakie samodzielnie i w życiu codziennym mogą dbać i pomagać przyrodzie.
W ramach projektu zaangażowaliśmy 5 placówek edukacyjnych, 5 instytucji i zrealizowaliśmy 68 różnych wydarzeń. Uczestnikami projektu byli uczniowie tych placówek różnego pochodzenia (m.in. polskie, ukraińskie, afgańskie) i o różnym statusie materialnym, w tym osoby z niepełnosprawnościami. W ramach zorganizowanych przez nas spotkań powstało łącznie 26 skrzynek, 4 hotele dla owadów, 10 domków dla zapylaczy, 20 budek dla ptaków, 20 budek dla nietoperzy, 12 karmników dla ptaków i 12 schronień dla jeży. Zrealizowaliśmy również kilka warsztatów z tworzenia bomb nasiennych, które cieszyły się dużym powodzeniem.
Dzięki projektowi, uczniowie chętnie dbali o założone z nami ogrody, przynosili rośliny ze swoich domów oraz działek, chętnie dzielili się swoimi obserwacjami przyrody w czasie wolnym. Wśród starszych grup uczestników przeprowadziliśmy ankiety ewaluacyjne, które pokazały wzrost wiedzy uczestników z poruszanych tematów. Uczestnicy byli zainteresowani zarówno warsztatami jak i prelekcjami, chętnie zadawali pytania oraz dzielili się doświadczeniami. Udało nam się także zwiększyć wrażliwość oraz wiedzę młodych osób na temat tego, jak powinno się zachowywać w pobliżu zwierząt.