fbpx
CSOs at the forefront of refugees support – relacja z konferencji
22 listopada 2023
13- 15 listopada 2023 w Warszawie spotkało się ponad 100 osób z 11 krajów, by dyskutować i wymieniać się doświadczeniami dot. pracy z i na rzecz uchodźców i uchodźczyń.

Uczestnicy i uczestniczki konferencji “CSOs at the forefront of refugees support – common challenges and solutions” reprezentowali kilkadziesiąt organizacji działających na rzecz osób z doświadczeniem migracji i uchodźstwa.

Podczas otwarcia byli z nami Ambasadorowie Norwegii i Islandii, Øystein Bø oraz Hannes Heimisson, a także przedstawiciel Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, Kevin J. Allen.

Konferencja stanowiła przestrzeń do dzielenia się dobrymi praktykami związanymi z integracją, wzmacnianiem osób z doświadczeniem uchodźstwa i osób ze społeczności przyjmujących oraz budowaniem międzysektorowych partnerstw. Pojawiły się także tematy związane z rzecznictwem, współpracą z wolontariuszami, prowadzeniem badań, a także z przeciwdziałaniem wypaleniu zawodowemu. Uczestnicy i uczestniczki wymieniali się również doświadczeniami z granicy, obozów czy pracy z osobami narażonymi na dyskryminację krzyżową.

Ostatniego dnia odbyły się wizyty studyjne w Warszawskiej Szkole Ukraińskiej, Fundacji Ocalenie oraz Fundacji Polskie Forum Migracyjne.

Konferencja “CSOs at the forefront of refugees support – common challenges and solutions” to inicjatywa regionalna, realizowana przez nasz siostrzany program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny we współpracy z nami i z operatorami Funduszu z Chorwacji, Grecji, Litwy i Rumunii.

Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia.

fot. Karolina Szczepocka

Print Friendly, PDF & Email

W czym możemy Wam pomóc:

Translate »
Content | Menu | Access panel