fbpx
Nowa wersja „Podręcznika dla Wnioskodawców i Grantobiorców”
06 marca 2020

6 marca opublikowaliśmy drugą wersję „Podręcznika dla Wnioskodawców i Grantobiorców”. Zawiera ona uszczegółowienia wynikające z pytań, które otrzymaliśmy od potencjalnych Wnioskodawców.

Uzupełniliśmy m.in. informacje finansowe. Ważnym uszczegółowieniem jest np. to, że środki z dotacji przyznanej w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy nie mogą być wykorzystywane jako wkład własny w innych projektach. W ramach projektu nie mogą być także pobierane opłaty od uczestników/czek, tzn. nie jest możliwe np. pobieranie opłat za bilety na wydarzenia organizowane w ramach projektu lub sprzedawanie publikacji przygotowanych w ramach projektu.

Podaliśmy też termin, w którym najpóźniej można rozpocząć projekt – to 1 lutego 2021 r.

Jedna z istotnych zmian dotyczy listy krajów, z którymi można nawiązać współpracę partnerską przy projekcie. W związku z tym, że Węgry nie podpisały dotąd umowy programowej z Biurem Mechanizmów Finansowych w Brukseli, organizacje węgierskie nie mogą być partnerem w projekcie. Jeśli sytuacja ulegnie zmianie, niezwłocznie o tym poinformujemy.

To tylko kilka przykładów uszczegółowień. Zapraszamy do przejrzenia nowej wersji Podręcznika. Wszystkie zmiany i uzupełnienia zostały dla ułatwienia zaznaczone kolorem czerwonym.

Nową wersję „Podręcznika dla Wnioskodawców i Grantobiorców” można pobrać TUTAJ

Print Friendly, PDF & Email

W czym możemy Wam pomóc:

Translate »
Content | Menu | Access panel