fbpx
Bohaterki codzienności – kobiety w 3 sektorze
Obszar wsparcia:
prawa człowieka
Miejscowość (siedziba):
Gdańsk
Województwo (siedziba):
pomorskie
Partnerzy:
Okres realizacji:
15-02-2022 - 15-11-2023
Status:
w realizacji
Koszt projektu:
75 625,00 EUR
Dotacja:
75 000,00 EUR
Zasięg:
regionalny
Typy działań:
działania edukacyjne, wsparcie psychologiczne
Grupy docelowe:
aktywiści / liderzy społeczności, kobiety, społeczność lokalna

Projekt wielowymiarowo wspiera kobiety w 3 sektorze z Pomorza, zwłaszcza liderki zagrożone wypaleniem zawodowym lub dotknięte kryzysem psychicznym.Kobiety łączy wielozadaniowość, praca pod presją i niskie zarobki – mimo, że stanowią ok. 70% wszystkich osób działających w NGO, to ich obecność w zarządach to jedynie 49%. Brak wsparcia i zasobów organizacji utrudnia work-life-balance i odczuwanie satysfakcji. Chcemy zbadać ich potrzeby (badanie jakościowe 30 starannie dobranych kobiet z mniejszych miejscowości i terenów wiejskich Województwa Pomorskiego), a wyniki opublikujemy w ogólnodostępnym raporcie. Będzie on także bazą dla naszych dalszych działań: zapewnieniu kobietom 3 sektora kompleksowego wsparcia. Dokonamy tego wprowadzając działania skupione na liderkach (warsztaty mocy, wsparcie psychologiczne/superwizje/coaching, poradnictwo), jak i organizacji, w jakich działają, wyposażając je w narzędzia i strategię. Wzmocnimy wizerunek kobiet sektora w społeczeństwie realizując kampanię społeczną Bohaterki Codzienności, w której promować będziemy ich postawę. Całość działań i doświadczeń zwieńczy wydanie plannera –Kompendium Liderki, narzędzia, które będzie towarzyszyć w dalszym rozwoju. Najważniejsza zmiana, jaka wydarzy się dzięki temu projektowi nastąpi w samych liderkach/aktywistkach/społeczniczkach biorących udział w proponowanych przez nas wydarzeniach. One same wzmocnione, będą oddziaływać na swoje otoczenie i dzięki temu powstanie efekt kuli śnieżnej.
Projekt skierowany jest do liderek, aktywistek, społeczniczek, z mniejszych miejscowości i terenów wiejskich Województwa Pomorskiego oraz ich otoczenia (organizacje, w których działają kobiety biorące udział w projekcie, jednostki samorządu terytorialnego w tym gminy, sołectwa, starostwa, instytucje samorządowe, instytucje kultury).
Dużą wartością naszego projektu jest współpraca z doświadczonymi ekspertkami / trenerkami / aktywistkami dzięki partnerstwu ze Stowarzyszeniem TAK Trójmiejska Akcja Kobieca.

Print Friendly, PDF & Email

Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny

W czym możemy Wam pomóc:

Translate »
Content | Menu | Access panel