fbpx
EKO SPADEK = wiedza seniorów + działanie młodych
Obszar wsparcia:
aktywność obywatelska
Miejscowość (siedziba):
Lubochnia
Województwo (siedziba):
wielkopolskie
Partnerzy:
Lokalna Grupa Działania "Trakt Piastów", Łubowo, Polska
Gmina Gniezno, Gniezno, Polska
Okres realizacji:
03-01-2022 - 30-09-2023
Status:
w realizacji
Koszt projektu:
20 500,00 EUR
Dotacja:
20 500,00 EUR
Zasięg:
lokalny
Typy działań:
działania aktywizujące społeczności lokalne (animacja), działania edukacyjne, działania na rzecz ochrony środowiska, partycypacja obywatelska
Grupy docelowe:
dzieci, młodzież, seniorzy, społeczność lokalna

Z danych gminy Gniezno wynika, że w ostatnich latach znacznie wzrosła liczba mieszkańców gminy. Nowi mieszkańcy to głównie młode rodziny z dziećmi, które zamieszkują blisko siebie i rzadko wchodzą w głębsze relacje z dotychczasowymi mieszkańcami. Wyczuwalny jest dystans między tymi grupami. Jednocześnie coraz częściej starsi mieszkańcy gminy odczuwają ograniczenia dotyczące uczestnictwa w życiu społecznym gminy – część informacji do nich nie dociera, a pandemia nie sprzyja organizacji wydarzeń. W trakcie przeprowadzonych konsultacji i badań okazało się, że jednym z tematów szczególnie istotnych dla młodszych mieszkańców gminy jest ekologia i ograniczanie odpadów.

Łącząc te potrzeby przeprowadzimy szereg działań służących lepszej integracji mieszkańców i mieszkanek, m.in. spotkania, w czasie których będziemy tworzyć nowe ogrody lub przystosowywać stare do zmian klimatycznych, warsztaty o tematyce ekologicznej oraz konkurs „Ogród z klimatem”. Przeprowadzimy także działania promujące styl życia „zero waste”. Na zakończenie projektu odbędzie się Pchli Targ, w którego organizację włączą się uczestnicy/czki projektu.

Print Friendly, PDF & Email

Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny

W czym możemy Wam pomóc:

Translate »
Content | Menu | Access panel