fbpx
Eko-świadomi młodzi obywatele Małopolski
Obszar wsparcia:
aktywność obywatelska
Miejscowość (siedziba):
Wielogłowy
Województwo (siedziba):
małopolskie
Partnerzy:
Gmina Gródek nad Dunajcem, Gródek nad Dunajcem, Polska
Małopolskie Centrum Kultury Sokół, Nowy Sącz, Polska
Okres realizacji:
01-11-2021 - 31-10-2023
Status:
w realizacji
Koszt projektu:
62 500,00 EUR
Dotacja:
62 500,00 EUR
Zasięg:
regionalny
Typy działań:
akcje i kampanie społeczne, działania edukacyjne, działania na rzecz ochrony środowiska
Grupy docelowe:
dzieci, edukatorzy, młodzież

Według raportu Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz raportów Programu Ochrony Środowiska i Programu Ochrony Powietrza w województwie małopolskim istnieje poważny problem zanieczyszczenia środowiska naturalnego, a w szczególności cieków wodnych, rzek i jezior, lasów i powietrza. Jako organizacja, która od kilku lat działa w obszarze edukacji ekologicznej w tym regionie, widzimy że działań takich jak nasze jest wciąż za mało. Mieszkańcy/nki naszego województwa w niewielkim stopniu angażują się w inicjatywy na rzecz środowiska, podczas gdy powszechnym problem jest wywożenie śmieci do lasów czy palenie nimi w piecach. Z ewaluacji naszych poprzednich projektów wynika, że młodzież jest grupą, która jest zmotywowana do działania w temacie środowiska, ale potrzebuje w tym wsparcia i konkretnych możliwości do zaangażowania. Dotarcie do tej grupy dobrze wpływa również na ich rodziców i uczy przyszłe pokolenie dbać o swoje okolice.

Odpowiemy na te problemy, organizując warsztaty w terenie dla dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Wspólnie posprzątamy lasy i okolice rzek, zbadamy zanieczyszczenie wody i gleby, zbudujemy domki dla owadów oraz stworzymy mapy myśli dotyczące rozwiązań na palące problemy środowiskowe. Następnie zorganizujemy konkurs na ekologiczne inicjatywy, w ramach którego zrealizujemy 10 najlepszych pomysłów młodych osób z naszego województwa na projekty w ich szkołach lub okolicach. Na koniec zorganizujemy festiwal “Bądź EKO”, w ramach którego zorganizujemy spływ kajakowy połączony ze zbieraniem śmieci na brzegach rzeki Dunajec.

Partnerami projektu są Gmina Gródek nad Dunajcem, z którą od wielu lat współpracujemy i która wesprze nas w organizacji spływu kajakowego i promocji projektu wśród szkół oraz Małopolskie Centrum Kultury Sokół, która ze względu na swoje zasięgi i doświadczenie – wesprze nas w promocji i rekrutacji na poziomie wojewódzkim.

Print Friendly, PDF & Email

W czym możemy Wam pomóc:

Translate »
Content | Menu | Access panel