fbpx
Młodzi, Aktywni w powiecie Gorlickim!
Obszar wsparcia:
aktywność obywatelska
Miejscowość (siedziba):
Dominikowice
Województwo (siedziba):
małopolskie
Okres realizacji:
01-01-2022 - 30-06-2023
Status:
w realizacji
Koszt projektu:
30 300,00 EUR
Dotacja:
30 000,00 EUR
Zasięg:
regionalny
Typy działań:
działania edukacyjne
Grupy docelowe:
edukatorzy, młodzież

Według raportu z badań dla Koalicji na rzecz Samorządów Uczniowskich z 2016 roku, większość uczniów i uczennic oraz nauczycielek/i w Polsce nie posiada wiedzy o tym czym jest samorząd uczniowski i jaki jest jego cel. Z naszych badań wynika, że w powiecie gorlickim (woj. małopolskie) gdzie działamy, zdecydowana większość samorządów uczniowskich nie działa w pełni swoich możliwości, tylko 28% przebadanych uczniów i uczennic uważa, że rada samorządu uczniowskiego sama może decydować o swoich inicjatywach a aż 75% ankietowanych odpowiedziało, że w ich szkole jest problem z małą liczbą osób chętnych do kandydowania. Z tego co wiemy, żaden z samorządów nie współpracuje z władzami gminnymi ani z innym samorządem uczniowskim oraz że większość opiekunów/ek samorządów nigdy nie brała udziału w szkoleniu na ten temat.

Odpowiemy na te problemy organizując cykl szkoleń dla 30 przedstawicieli/ek rad samorządów uczniowskich oraz ich opiekunów/ek z powiatu gorlickiego. Wspólnie zdiagnozują oni swoje potrzeby, wypracują pomysły na działania, stworzą plan ich realizacji oraz poznają zasady i dobre praktyki samorządności. Zorganizujemy debatę dla przedstawicieli/ek samorządów o potrzebach, celach i pomysłach na ich działania, a w 3 wybranych szkołach wdrożymy budżet uczniowski. Po wizycie studyjnej u partnera projektu – Stowarzyszenia Młodych Gminy Płużnica, który zainspirował nas swoimi działaniami na rzecz młodzieży i który podzieli się z nami swoim doświadczeniem – uczestnicy/czki wypracują nowe pomysły dla swoich szkół. Na koniec, młodzież wraz z Urzędem Gminy w Moszczenicy stworzy plan współpracy Samorządu Uczniowskiego z samorządem terytorialnym.

Drugim partnerem projektu jest Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce – umożliwi on organizację spotkań w ich pomieszczeniach oraz ułatwi kontakt z młodzieżą i opiekun(k)ami.

Print Friendly, PDF & Email
Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny

W czym możemy Wam pomóc:

Translate »
Content | Menu | Access panel