fbpx
Narzędziownia obywatelska – jak rozkręcić wrzesińską wieś
Obszar wsparcia:
aktywność obywatelska
Miejscowość (siedziba):
Września
Województwo (siedziba):
wielkopolskie
Partnerzy:
Koło Gospodyń Wiejskich w Gulczewie, Gulczewo, gm. Września, Polska
Okres realizacji:
01-10-2021 - 30-09-2023
Status:
w realizacji
Koszt projektu:
24 000,00 EUR
Dotacja:
24 000,00 EUR
Zasięg:
lokalny
Typy działań:
działania aktywizujące społeczności lokalne (animacja), działania na rzecz ochrony środowiska
Grupy docelowe:
społeczność lokalna

Mieszkańcy/nki gminy Września (woj. wielkopolskie) mierzą się z problemami dotyczącymi słabej jakości komunikacji miejskiej, uciążliwymi inwestycjami (fermy wielkoprzemysłowe) czy ograniczonym dostępem do kultury. Jednocześnie w rankingach zaangażowania społecznego i obywatelskiego pisma “Wspólnota” nasza gmina zajmuje jedno z ostatnich miejsc.

Odpowiemy na te problemy organizując warsztaty z ekspert(k)ami, którzy zaprezentują przykłady działań zwiększające aktywność społeczną. Przeprowadzimy m.in. warsztaty z zakładania kół gospodyń wiejskich w czym pomoże nam partner projektu – Koło Gospodyń Wiejskich w Gulczewie. Podejmiemy także działania proekologiczne: akcje wspólnego sadzenia drzew oraz sprzątania zaniedbanych terenów. Zorganizujemy także rajdy rowerowe, które pokażą mieszkańcom/nkom gminy bogactwo przyrodnicze i kulturowe ich miejsca zamieszkania. W ramach podsumowania projektu i podtrzymania jego efektów przygotujemy publikację, która będzie przedstawiać podstawową wiedzę o aktywnych działaniach obywatelskich.

Print Friendly, PDF & Email
Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny

Organizacja otrzymała dodatkową dotację w wysokości 9 998,00 EUR, w ramach konkursu Mocniejszym Głosem, na upowszechnienie produktów i rezultatów osiągniętych w zrealizowanym projekcie.

W czym możemy Wam pomóc:

Translate »
Content | Menu | Access panel