fbpx
Nowa turystyka: otwarte tworzenie zrównoważonych wizjii rozwoju turystyki
Obszar wsparcia:
aktywność obywatelska
Miejscowość (siedziba):
Warszawa
Województwo (siedziba):
mazowieckie
Okres realizacji:
01-04-2022 - 31-12-2023
Status:
w realizacji
Koszt projektu:
24 700,00 EUR
Dotacja:
24 700,00 EUR
Zasięg:
regionalny
Typy działań:
partycypacja obywatelska
Grupy docelowe:
aktywiści / liderzy społeczności, decydenci, samorządowcy, społeczność lokalna

Z naszych obserwacji wynika, że polska turystyka rozwija się w sposób niekontrolowany. Często turystyka skupia się wokół pojedynczej atrakcji (jak wieża widokowa), nie zachęcając turystów/ek do zostania gdzieś dłużej, odkrycia różnorodności regionów. Jeśli w jednym miejscu sprawdzi się dana atrakcja turystyczna, to jest ona kopiowana w wielu innych lokalizacjach, co nie zawsze się sprawdza na każdym terenie. Unifikacja atrakcji wiąże się z zacieraniem tożsamości lokalnej oraz odrębności kulturowej. W ramach projektu chcemy odkryć potencjał turystyczny wybranych gmin i pomóc im w ich wykorzystaniu.

Przeprowadzimy – we współpracy z lokalnymi organizacjami w trzech gminach – między innymi Nowe Miasto Lubawskie oraz Radków (Góry Stołowe) – proces partycypacyjny w celu stworzenia strategicznej wizji rozwoju lokalnej turystyki.

Po przeprowadzeniu diagnozy lokalnej w każdej z gmin, zorganizujemy w nich mikrowyprawy pozwalające nam jeszcze lepiej odkryć ich potencjał turystyczny. Na ich podstawie zaproponujemy wizję rozwoju turystyki w każdej z gmin. Skonsultujemy tę wizję z mieszkańcami i mieszkankami oraz zbierzemy ich pomysły. W każdej z gmin zorganizujemy naradę turystyczną, w której wezmą udział samorządowcy, przedstawiciele i przedstawicielki lokalnych instytucji i organizacji, osoby związane z branżą turystyczną i biznesem lokalnym. Zebrane osoby wspólnie wypracują wizję rozwoju swojej gminy uwzględniając racje każdej strony i opinie zebrane w trakcie poprzednich działań.

Print Friendly, PDF & Email

W czym możemy Wam pomóc:

Translate »
Content | Menu | Access panel