Publikacje organizacji pozarządowych i ośrodków uniwersyteckich wskazują na stale rosnący poziom uprzedzeń i mowy nienawiści w społeczeństwie polskim. Osoby należące do mniejszości doświadczają przemocy fizycznej i słownej zarówno w szkołach, jak w cyberprzestrzeni. Tymczasem szkoły wycofują się z edukacji antydyskryminacyjnej pod wpływem wypowiedzi przedstawicieli władzy i perswazyjnych działań niektórych organizacji.
Projekt obejmuje serię warsztatów, webinariów i kursy online dla osób zainteresowanych realizacją zajęć z zakresu edukacji antydyskryminacyjnej, a także warsztaty metoda Loesje przeznaczone dla młodzieży. Działania adresowane bedą do osób z całej Polski, ale w kursach online priorytet będą miały osoby z mniejszych miejscowości. Projekt zakłada kampanię informacyjną, która będzie promować pozytywny wizerunek edukacji antydyskryminacyjnej oraz osób ją prowadzących, a także publikowanie treści edukacyjnych w mediach społecznościowych.
W ramach projektu ponad 700 osób rozwinie swoje kompetencji w dziedzinie edukacji antydyskryminacyjnej. Jednocześnie projekt wpłynie na poprawę wizerunku edukacji antydyskryminacyjnej.