fbpx
Wrocławska Akademia Lokalnych Liderów
Obszar wsparcia:
aktywność obywatelska
Miejscowość (siedziba):
Wrocław
Województwo (siedziba):
dolnośląskie
Partnerzy:
Grupa Lokalnie Zorientowanych, Wrocław, Polska
Okres realizacji:
01-10-2021 - 30-09-2023
Status:
w realizacji
Koszt projektu:
60 500,00 EUR
Dotacja:
60 500,00 EUR
Zasięg:
lokalny
Typy działań:
działania aktywizujące społeczności lokalne (animacja), działania edukacyjne
Grupy docelowe:
aktywiści / liderzy społeczności, społeczność lokalna

W 2020 r. zrealizowaliśmy projekt, który uświadomił nam, że na wrocławskich osiedlach mieszka wielu aktywistów i aktywistek, którzy nie wiedzą do kogo mogą się zwrócić w sprawie swoich inicjatyw. Nawet wśród tych zaangażowanych obywatelsko osób dość niska jest świadomość dotycząca możliwości zaangażowania i pracy osiedlowej, w tym znajomość funkcjonujących w naszym mieście Centrów Aktywności Lokalnej (CAL).

Odpowiemy na te problemy angażując aktywnych mieszkańców/nki Wrocławia w realizację małych osiedlowych projektów i zapoznając ich z działalnością CALi.

Zrekrutujemy chętne osoby z 11 wrocławskich osiedli i przeprowadzimy dla nich warsztaty o moderowaniu konsultacji społecznych, skutecznej promocji wydarzeń czy o metodach pracy kreatywnej, czyli twórczym rozwiązywaniu problemów. Uczestnicy i uczestniczki zorganizują spotkania z mieszkańcami i mieszkankami osiedli, na których porozmawiają o ich potrzebach i pomysłach na działania społeczne. Następnie wspólnie zaplanujemy i zrealizujemy inicjatywy na terenie każdego osiedla. Przestrzenie CALi będą wykorzystane do spotkań i warsztatów. Dzięki tym projektom pokażemy mieszkańcom i miszkankom osiedli, że realizacja oddolnych inicjatyw jest możliwa i pozytywnie wpływa na rozwój lokalnej społeczności.

Kluczową rolę w realizacji przewidzianych w projekcie działań odegra partner – grupa nieformalna liderów osiedlowych “Grupa Lokalnie Zorientowanych”, która podzieli się z nami swoim bogatym doświadczeniem w działaniach osiedlowych. Grupa wesprze nas w rekrutacji uczestników i uczestniczek, a także w promocji i realizacji inicjatyw.

Print Friendly, PDF & Email
Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny

W czym możemy Wam pomóc:

Translate »
Content | Menu | Access panel