fbpx
Warsztaty podsumowujące współpracę dwustronną i regionalną
02 kwietnia 2024

Podsumuj z nami swoją współpracę zagraniczną i zaplanuj kolejne!

Twój projekt we współpracy z partnerem zagranicznym dobiegł końca? Chcesz podsumować, co się udało, a co poszło niezgodnie z planem i oczekiwaniami? Chcesz wyciągnąć wnioski ze współpracy i następnym razem lepiej się do niej przygotować, skutecznie wykorzystać płynące z niej korzyści, ale nie masz ku temu okazji i środków na takie działanie edukacyjno-ewaluacyjne? Zapraszamy Cię do udziału w organizowanych przez nas warsztatach podsumowujących współpracę zagraniczną.

Szanowni Grantobiorcy programów Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy i Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, mamy dla Was ofertę wspólnego podsumowania współpracy zagranicznej (dwustronnej lub/i regionalnej), którą prowadziliście lub wciąż prowadzicie w naszych programach – czy to w ramach inicjatyw dwustronnych/regionalnych, czy w formie realizacji projektu z partnerem z Państwa-Darczyńcy lub/i z Państwa Beneficjenta.

Warsztaty odbędą się w dniach 5-6 września 2024 w Warszawie i będą bezpłatne dla grantobiorców Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy i Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny oraz ich partnerów projektowych (pokrywamy koszty podróży, noclegu w Warszawie i wyżywienia podczas warsztatów – także dla przedstawiciela partnerów zagranicznych). Warsztaty odbędą się w języku angielskim (bez tłumaczenia).

Celem warsztatów jest:

  • podsumowanie współpracy z partnerem zagranicznym,
  • zidentyfikowanie mocnych i słabszych stron partnerstwa z punktu widzenia oczekiwań w niej pokładanych przez podmioty ją współtworzące,
  • próba znalezienia przyczyn niespełnienia oczekiwań, a także potencjalnych nieporozumień w partnerstwie,
  • zaplanowanie zmian do przeprowadzenia wewnątrz organizacji oraz innych działań strategicznych (np pozyskiwanie środków, sposób rozmowy z partnerami), aby jak najskuteczniej przygotować się do kolejnej współpracy z zagranicznym podmiotem.

Warsztaty przeprowadzą facylitatorki i facylitatorzy doświadczone/doświadczeni w prowadzeniu współpracy zagranicznej przy zachowaniu najwyższych standardów prowadzenia tego typu warsztatów (w tym poufności, szacunku i wrażliwości na różnice kulturowe itp.).

Do udziału w warsztatach zapraszamy po 1 osobie reprezentującej polską organizację oraz po 1 osobie reprezentującej partnera zagranicznego, z którym/i zrealizowaliście projekt lub inicjatywę. Udział osoby reprezentującej partnera zagranicznego nie jest warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w warsztatach, ale takie zgłoszenia będą traktowane priorytetowo.

Jeśli chcesz wziąć udział – wypełnij formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod tym linkiem.

Jedno zgłoszenie (wypełniony formularz) powinno obejmować obie osoby – reprezentujące daną organizację i jej partnera.

Na zgłoszenia czekamy do 5 maja, a informacji o zakwalifikowaniu się udzielimy do 13 maja.

UWAGA: Wypełnienie formularza nie jest równoznaczne z przyjęciem na warsztaty. Na spotkanie zaprosimy w pierwszej kolejności organizacje, które zgłoszą swój udział wraz z partnerem zagranicznym. Udział przedstawiciela partnera zagranicznego nie jest obowiązkowy, ale zachęcamy by namówić go do przyjazdu. Organizatorzy pokrywają również koszty podróży osób z zagranicy.

W razie pytań lub uwag, prosimy o kontakt z koordynatorkami ds. współpracy dwustronnej i regionalnej:

  • Anną Fedas (Aktywni Obywatele-Fundusz Krajowy, [email protected], nr tel. +48 22 536 02 41) lub/i
  • Ewą Stokłuską(Aktywni Obywatele-Fundusz Regionalny, [email protected], +48 720 801 013).
Print Friendly, PDF & Email

W czym możemy Wam pomóc:

Translate »
Content | Menu | Access panel