fbpx
Wizyta studyjna w Liechtensteinie nt. praw kobiet
10 marca 2023

Zapraszamy serdecznie reprezentantki/reprezentantów organizacji społecznych zajmujących się prawami kobiet w Polsce do udziału w wizycie studyjnej w Liechtensteinie.

 

Do udziału w wizycie zapraszamy osoby reprezentujące organizacje pozarządowe zajmujące się tematyką praw kobiet w polityce (zarówno lokalnej jak i krajowej), w szeroko rozumianej sferze publicznej i w pamięci zbiorowej danej społeczności, na rynku pracy, w obszarze praw reprodukcyjnych i decydowania o własnym ciele.  

Wizyta odbędzie się w dniach 28.06-1.07 2023 i będzie składała się z serii spotkań z osobami reprezentującymi organizacje społeczne oraz instytucje publiczne z Liechtensteinu, m.in. z: 

Wizyta studyjna jest organizowana wspólnie przez programy Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy i Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny we współpracy z Przedstawicielstwem Księstwa Liechtenstein na Unię Europejską. Organizatorzy pokrywają wszelkie koszty związane z uczestnictwem w wizycie, w tym koszty podróży, zakwaterowania, tłumaczenia symultanicznego z języka niemieckiego, wyżywienia oraz ubezpieczenia podróżnego. 

Aby wziąć udział w wizycie należy wypełnić najpóźniej do 29 marca 2023 roku formularz rekrutacyjny znajdujący się TUTAJ. Zapraszamy po jednej osobie z organizacji.

W razie pytań lub uwag, prosimy o kontakt z koordynatorkami współpracy dwustronnej i regionalnej: 

  • dla osób reprezentujących organizacje, które są grantobiorcami lub partnerami w projektach finansowanych z Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy: Anna Fedas ([email protected], +48 791 413 200), 
  • dla osób reprezentujących pozostałe organizacje: Ewa Stokłuska ([email protected], +48 720 801 013). 

Więcej o sytuacji praw kobiet w Liechtensteinie można przeczytać w poniższych publikacjach oraz dowiedzieć się z nagrania webinarium nt. praw kobiet w Islandii, Norwegii, Liechtensteinie i Czechach, które odbyło się 8 grudnia 2020. 

Liechtenstein w liczbach: 

https://www.statistikportal.li/de/uebersichten-indikatoren/liechtenstein-in-figures 

Podstawowe informacje o Liechtensteinie: 

https://www.liechtenstein.li/en (tourism website) 

https://www.regierung.li/default.aspx?lang=en (government’s website) 

Prawa kobiet i sektor obywatelski w Liechtensteinie: 

Print Friendly, PDF & Email

W czym możemy Wam pomóc:

Translate »
Content | Menu | Access panel