Fundacja Frank Bold jest częścią międzynarodowego zespołu prawniczek i prawników Frank Bold (w Polsce od 2012 r.). Głównym celem FFB jest ochrona środowiska realizowana poprzez działania na rzecz transformacji energetycznej Polski, a także wzmacnianie kompetencji prawnych innych NGO i inicjatyw oddolnych poprzez szkolenia nt. prawa ochrony środowiska oraz wsparcie prawne. FFB prowadzi monitoring stanowienia i stosowania prawa ochrony środowiska, biorąc udział w postępowaniach administracyjnych i sądowo-administracyjnych oraz formułując w procesie legislacyjnym postulaty, których celem jest wzmocnienie ochrony środowiska i poszerzenie uprawnień NGO. FFB prowadzi działania w zakresie ochrony powietrza, poprzez precedensowe postępowania prawne, a także warsztaty i szkolenia z zakresu uchwał antysmogowych, udzielanie porad prawnych i zapewnianie wsparcia w procesach legislacyjnych na poziomie lokalnym i krajowym. W samym 2021 r. przeszkoliła ponad 2 tys. urzędników, funkcjonariuszy straży gminnych oraz policjantów w zakresie przepisów dot. ochrony powietrza przed zanieczyszczeniami. Prawniczki i prawnicy Fundacji są zaangażowani po stronie społecznej w postępowania dotyczące planowanych i istniejących kopalni węgla brunatnego, kamiennego a także istniejących i planowanych elektrowni opalanych paliwami kopalnymi. Przyczynili się do tego, że nie powstaną kopalnie Gubin, Złoczew, Paruszowiec czy Imielin Północ i porzucone zostały plany budowy elektrowni węglowej Ostrołęka C.
Dzięki dotacji instytucjonalnej Fundacja stworzyła i wdrożyła strategię komunikacji, przeprowadziła monitoring swojej obecności w mediach, uporządkowała swoją identyfikację wizualną i stworzyła nową stronę internetową. Pracownicy merytoryczni fundacji zostali przeszkoleni w obszarze komunikacji i wystąpień medialnych, opracowano nowe zasady rekrutacji pracowników, stworzono i wdrożono program stażowy dla prawników. Fundacja nawiązała też współpracę z dwoma uczelniami wyższymi prowadzącymi przedmiot prawo ochrony środowiska.
Główne rezultaty wykorzystania dotacji instytucjonalnej to podniesienie kompetencji zespołu Fundacji w zakresie komunikacji z otoczeniem, a dzięki temu – zwiększona obecność Fundacji Frank Bold w mediach w związku z tematami związanymi ze zmianami klimatycznymi i zrównoważonym rozwojem oraz zwiększenie skuteczności działań rzeczniczych organizacji. Przedstawiciele Fundacji wzięli udział w 17 posiedzeniach organów stanowiących na szczeblu krajowym i samorządowym i w pracach ciał doradczych powołanych na szczeblu rządowym i samorządowym. W 14 sprawach poprawki/propozycje przedstawione przez Fundację zostały wzięte pod uwagę w dalszych pracach.