Z przeprowadzonego przez nas badania wynika, że problemy aktywizmu klimatycznego we Wrocławiu to przede wszystkim brak współpracy między grupami działaczy/ek oraz brak systemowych rozwiązań proklimatycznych. Dodatkowo, aktywiści/stki, z którymi rozmawialiśmy, wskazywali na potrzebę rozwoju ich kompetencji w zakresie komunikacji z mediami i ze spolaryzowanymi grupami oraz strategicznego planowania kampanii społecznych.
Odpowiedzieliśmy na te problemy, zakładając biuro wsparcia aktywistycznego, pomagające wrocławskim aktywist(k)om. Wsparliśmy doradczo koalicję Wrocławska Ochrona Klimatu w organizacji oddolnych inicjatyw, opracowaliśmy serię publikacji o aktywizmie klimatycznym oraz poradnik dotyczący inicjatyw lokalnych. Przeprowadziliśmy także cykl szkoleń podnoszących kompetencje wrocławskich aktywistek/ów. Tematami szkoleń były m.in. skuteczne budowanie kampanii społecznej oraz sposoby informowania o kryzysie klimatycznym osób o różnych poglądach. Zrealizowaliśmy kampanię społeczną na rzecz ochrony przyrody, którą przygotowali beneficjenci/tki naszych szkoleń. Zorganizowaliśmy również osiem spacerów przyrodniczych po terenach, o których ochronę wnioskowaliśmy. Na zakończenie projektu stworzyliśmy raport oraz filmik podsumowujące nasze działania i zbierające dobre praktyki pracy z lokalną społecznością oraz sieciowania osób zaangażowanych w aktywizm.
Z ankiet ewaluacyjnych wiemy, że dzięki przeprowadzonym działaniom projektowym członkowie/kinie koalicji wzmocnili swoje poczucie sprawczości. Ponadto dzięki promocji projektu wśród innych ruchów miejskich i klimatycznych dowiedzieliśmy się, że byliśmy dla nich inspiracją i motywacją do podejmowania działań na rzecz ochrony przyrody.