Z myślą o organizacjach pozarządowych, lokalnych działaczach oraz mieszkańcach Wielkopolski powstało Centrum Aktywnych Mieszkańców w Poznaniu, znane jako CAMP. Projekt CAMP był realizowany przez Stowarzyszenie Centrum PISOP w partnerstwie z Miastem Poznań oraz przedsiębiorstwem społecznym SoCentral z Norwegii. Odpowiadał na potrzebę stworzenia w stolicy Wielkopolski centrum wsparcia dla organizacji pozarządowych, lokalnych liderów oraz mieszkańców województwa. Dał im miejsce do pracy i organizacji spotkań, ale także zdobycia wiedzy i umiejętności.
Projekt prowadzony był wielotorowo. Rozpoczęto od diagnozy potrzeb NGO i mieszkańców. Podjęto działania na terenie 18 tzw. „białych plam”, czyli miejscowości zdiagnozowanych jako mniej aktywne. Przeprowadzono działania edukacyjne, które zaowocowały podniesieniem kompetencji społecznych u 124 mieszkańców. Zainspirowano 101 mieszkańców działaniami norweskimi na rzecz społeczności lokalnych. Udzielono wsparcia 24 grupom nieformalnym w zakładaniu NGO oraz 17 grupom w samodzielnym działaniu w III sektorze. Zorganizowano 46 szkoleń dla poznańskich i wielkopolskich NGO. Ponad 300 NGO z Wielkopolski sprofesjonalizowało swoje działania, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu z założeniami projektu, a 52 NGO o małym doświadczeniu rozwinęło swoje działania. Przygotowano 5 nowych rozwiązań wspierających funkcjonowanie III sektora. 51 organizacji pozarządowych skorzystało z przestrzeni CAMP, aby przeprowadzić swoje działania.
Dużą uwagę zwrócono też na działania promujące III sektor i współpracę – np. konkurs Działania Godne Uwagi, w którym cyklicznie nagradzano wyróżniających się pomysłami wielkopolskich społeczników czy coroczne akcje wolontariackie, podczas których kilka organizacji społecznych remontowało i sprzątało wybrane pomieszczenia.
CAMP dał także możliwość działania na rzecz sieciowania sektora biznesu z organizacjami pozarządowymi. W jego ramach zorganizowane zostało aż 11 inicjatyw międzysektorowych.
Dzięki współpracy międzynarodowej zaprezentowane zostały przykłady ciekawych działań realizowanych w Norwegii, które można stosować także w Wielkopolsce. Działania w ramach rozwoju instytucjonalnego, przełożyły się w efekcie na większą liczbę zleceń otrzymywanych od lokalnych samorządów . Projekt przyniósł istotne korzyści dla społeczności lokalnej, wspierając rozwój sektora i zachęcaj mieszkańców do organizowania się w grupy nieformalne i angażowania się w działania na rzecz rozwoju lokalnego społeczeństwa obywatelskiego.