Postępuje brutalizacja języka oraz wzrost nastrojów homo- i transfobicznych w Polsce. Społeczność LGBTQIA w mniejszych miastach dotkliwie doświadcza dyskryminacji, ma ograniczone możliwości działania i uzyskania pomocy. Wśród młodych przedstawicieli społeczności LGBTQIA, których wspiera Fundacja na obszarze południowo-wschodniej Polski, obserwuje się wzrost stanów depresyjnych i tendencji emigracyjnych. Konieczne jest tworzenie wydarzeń i kampanii afirmatywnych, które przywróciłyby tym ludziom nadzieję i poczucie bezpieczeństwa.
W ramach projektu Fundacja stworzy platformę e-aktywizmu dla i na rzecz społeczności LGBTQIA. Powstanie ona w sposób partycypacyjny – w toku warsztatów. Udostępniane treści i narzędzia będą upowszechniały styl komunikacji oparty na nadziei i empatii, nie zaś na rozpaczy. Platforma e-aktywizmu zawierać będzie poradniki i narzędzia do trzech form aktywizmu: rzecznictwa, kontaktów z mediami i akcji w przestrzeniach publicznych. Ponadto, na platformie będzie przestrzeń do prezentowania swoich doświadczeń i działań. Oprócz tego, że platforma dostarczy konkretnych narzędzi aktywizmu na niwie lokalnej, umożliwi też sieciowanie osób chcących się zaangażować w te działania. Platforma będzie zatem służyła też nawiązywaniu kontaktów, wymianie doświadczeń i pomysłów oraz koordynacji inicjatyw. W ramach projektu odbędzie się też kampania zachęcająca do aktywizmu na rzecz osób LGBTQIA.
Dzięki platformie sieć lokalnych liderek/-ów zostanie rozwinięta o e-aktywistów oraz upowszechnione zostaną narzędzia i pomysły do działań na rzecz osób LGBT+ w społecznościach lokalnych.