Stowarzyszenie Klon/Jawor
Obszar wsparcia:
dotacja instytucjonalna
Miejscowość (siedziba):
Warszawa
Województwo (siedziba):
mazowieckie
Okres realizacji:
01-05-2022 - 30-04-2024
Status:
w realizacji
Koszt projektu:
100 000 EUR
Dotacja:
100 000 EUR
Zasięg:
ogólnopolski

Organizacje społeczne (NGO) są kluczowe dla wzmocnienia i utrzymania wartości demokratycznych. Organizacje w Polsce mają wiele problemów. Ograniczony dostęp do zasobów (finansowych, ludzkich), obciążenie formalnymi obowiązkami, skomplikowane, często zmieniające się prawo, to realne bolączki społeczników. Podziały w społeczeństwie pogłębiają te problemy, utrudniają równy dostęp do wsparcia dla NGO. W odpowiedzi na sytuację i potrzeby organizacji oferujemy stabilny, nowoczesny system informacyjny ngo.pl. Składa się na niego poradnictwo zapewniające dostęp do aktualnej, kompleksowej wiedzy oraz narzędzia pomagające w prowadzeniu, rozwijaniu działań społecznych. Wzmacnia je działalność informacyjna, tworzenie przestrzeni do debaty społecznej, promocja aktywności społecznej w ngo.pl. Długoletnie doświadczenie pozwala nam skutecznie wspierać rozwój NGO. Prowadzimy regularne badania i monitorujemy na bieżąco sytuację organizacji.

Działania kierujemy do 150-tys. grona organizacji – społeczników, społeczniczek z całego kraju. Włączamy w nie inne grupy, np. urzędników, osoby zainteresowane aktywnością społeczną. Dbamy o ich potrzeby. Dzięki ngo.pl organizacje mogą prowadzić działalność zgodną z wymogami formalnymi. Dostęp do aktualnych informacji, narzędzi ułatwiających działalność pozwala się im rozwijać. Zwiększenie widoczności działań NGO w przestrzeni publicznej buduje ich pozytywny wizerunek i wsparcie społeczne.

W najbliższych dwóch latach rozwiniemy i wzmocnimy nowoczesny system informacyjny ngo.pl, m.in. zapewnimy dostęp do wiedzy i informacji ok. 4 mln użytkownikom rocznie, rozwiniemy użyteczne formy komunikacji, aby jak najlepiej docierać do NGO. Aby to osiągnąć niezbędne jest nasze wzmocnienie instytucjonalne: stały rozwój technologiczny i komunikacyjny, wzmocnienie stabilności finansowej (m.in. przez rozwój marketingu), a także niezawodny i kompetentny zespół. Tak ukierunkowany rozwój, zapewni nam stabilność i wysoką jakość działań wspierających NGO.

Print Friendly, PDF & Email

Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny

W czym możemy Wam pomóc:

Content | Menu | Access panel