fbpx
Webinarium: monitoring i rzecznictwo – etapy projektu, ryzyka, przykłady
04 lutego 2021

11 lutego o 11.00 Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich organziuje spotkanie online nt. działań monitoringowych i rzeczniczych. Celem webinarium będzie wsparcie tych przyszłych wnioskodawców, którzy chcieliby, aby ich projekty nie tylko dotyczyły ważnych spraw dla sektora obywatelskiego w Polsce, ale też by były właściwie zaplanowane i zrealizowane.

W czasie webinarium przedstawimy specyfikę projektów o charakterze monitoringowym i rzeczniczym, w szczególności w kontekście wymogów konkursowych. Zaprezentujemy też logikę tego rodzaju projektów, począwszy od zbierania danych i informacji, poprzez ich analizę i sformułowanie wniosków oraz rekomendacji, a skończywszy na ich wykorzystaniu i wdrożeniu w życie. Szczególną uwagę poświęcimy temu ostatniego etapowi, bo jest on trudny i wymagający uwagi, czasu i umiejętności.

Wskażemy również bariery i ryzyka związane z działalnością rzeczniczą i monitoringową, które należy wziąć pod uwagę prowadząc taką działalność. Zaproponujemy źródła wiedzy i informacji przydatne w przygotowaniu i prowadzeniu projektów monitoringowych i rzeczniczych i omówimy zasoby, jakimi powinny dysponować organizacja planująca przeprowadzić takiej projekty.

W trakcie webinarium opowiemy też o konkretnych, zrealizowanych projektach, w których prowadzono monitoring lub rzecznictwo oraz przedstawimy rezultaty, jakie udało się dzięki nim osiągnąć.

Na webinarium obowiązuje REJESTRACJA.

Spotkanie poprowadzi Grzegorz Wiaderek, wieloletni współpracownik FAOO, członek zarządu i współzałożyciel INPRIS, w latach 1999-2011 pracownik Fundacji Batorego. Autor publikacji z zakresu prawa cywilnego, bankowego, prawa dotyczącego organizacji pozarządowych oraz problematyki dotacji z UE. Badacz, ewaluator i szkoleniowiec.

Więcej informacji o konkursie znajduje się TUTAJ.

Print Friendly, PDF & Email

W czym możemy Wam pomóc:

Translate »
Content | Menu | Access panel