Szkolenia i webinaria

1. Spotkania informacyjne w Polsce w 2020 – harmonogram

Podczas spotkań organizatorzy opowiedzą o założeniach programu i pierwszego konkursu dotacyjnego, a także o wyzwaniach związanych z obszarami wsparcia. Przedstawią inspirujące przykłady działań i odpowiedzą na pytania. Część spotkania będzie miała charakter warsztatowy. Przedstawiciele organizacji społecznych będą mogli popracować nad własnymi pomysłami na projekty.

Opole – 5.02 – rejestracja zakończona
Koszalin – 13.02 – rejestracja zakończona
Białystok – 18.02 – rejestracja zakończona
Zielona Góra – 20.02rejestracja zakończona
Rzeszów – 24.02 –
rejestracja zakończona
Ełk – 27.02 – REJESTRACJA do 23.02
Olsztyn – 2.03 – REJESTRACJA do 24.02
Kielce – 4.03 – REJESTRACJA do 26.02

Uwaga! Ze względu na duże zainteresowanie miejsca organizacji spotkań (sale w poszczególnych miastach) mogą ulec zmianie. Poinformujemy o tym zarejestrowanych uczestników.

2. Webinaria

  • Webinarium o współpracy dwustronnej w programie Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy odbędzie się 28 lutego o godz. 14.00. REJESTRACJA możliwa do 26 lutego.

W webinarium, w charakterze ekspertów/ekspertek mających praktyczne doświadczenie realizacji projektów dwustronnych, wezmą udział:

• prof. Marta Bivand Erdal – dyrektorka ds. badań i profesor studiów nad migracjami w Instytucie Badań nad Pokojem w Oslo Peace Research Institute Oslo (PRIO)
• Leiv Igor Devold – polsko-norweski reżyser filmowy, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej
• Donata Honkowicz-Bukowska – nauczycielka języka polskiego, doradczyni edukacyjna i multikulturowa w szkołach podstawowych w Kópavogur na Islandii
• Alina Kula – współzałożycielka i członkini Zarządu Fundacji Pozytywnych Zmian. W poprzedniej edycji programu Obywatele dla Demokracji zrealizowała projekt z islandzką organizacją.

Językiem roboczym webinarium będzie język polski.

  • Webinarium informacyjne nt. programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy odbyło się 12 lutego 2020 – zapraszamy do obejrzenia:

Program webinarium:
1. Informacje organizacyjne dotyczące programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy (daty, kwoty, procedury)
2. Informacje dotyczące obszarów tematycznych, w których oferowane jest wsparcie

3. Informacje o dodatkowych kwotach dotacji na rozwój instytucjonalny i/lub współpracę z organizacjami z Państw-Darczyńców.

Kto prowadził?

Aleksandra Muzińska – dyrektorka finansowa programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, Fundacja im. Stefana Batorego
 
Maria Jagaciak – koordynatorka Obszaru 1. w programie Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia
 
Moderował
Piotr Henzler, Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich
Print Friendly, PDF & Email

W czym możemy Wam pomóc: