fbpx
Bez diagnozy ani rusz. Jak dobrze uzasadnić potrzebę działań w projekcie? – II konkurs na projekty tematyczne
22 grudnia 2020

Bez dobrej diagnozy trudno mówić o dobrym wniosku o dotację (nie tylko w Programie Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy), a co dopiero o mądrym działaniu. Jak jednak się do niej zabrać? Gdzie szukać danych? Jak pytać? I wreszcie, co masz na myśli, kiedy mówisz „diagnoza”?

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji Agaty Urbanik, która prowadziła webinarium „Bez diagnozy ani rusz. Jak dobrze uzasadnić potrzebę działań w programie Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy?” 21 grudnia 2020.

Zachęcamy też do korzystania z fiszki projektowej opracowanej w zespole Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy:

Fiszka projektowa (problem/potrzeba/zmiana)

Agata Urbanik. Jestem facylitatorką, trenerką i badaczką społeczną. Prowadzę Pogotowie Facylitacyjne. Specjalizuję się w facylitacji strategicznej – projektowaniu i prowadzeniu procesów partycypacyjnych, w których blisko współpracuję z grupami, tworząc przestrzeń do dobrej rozmowy i osiągania wyznaczonych celów. Projektuję i prowadzę badania społeczne, w tym badania partycypacyjne i ewaluacyjne. Szkolę z zakresu tworzenia lokalnych diagnoz potrzeb, oceniam diagnozy potrzeb młodzieży w konkursie „Równać Szanse” Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Jestem autorką poradników o przeprowadzaniu diagnozy potrzeb: „Przepis na diagnozę. Poznaj młodych i środowisko lokalne” (razem z A. Daszkowską-Kamińską, A. Gołdys, M. Makowską) oraz „Quo vadis? O partycypacyjnej diagnozie lokalnej”. Należę do grona fundatorek Fundacji Pole Dialogu, przez siedem lat zasiadałam w zarządzie tej fundacji. Od lat współpracuję z organizacjami i ruchami prawnoczłowieczymi, jestem członkinią
Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.
Więcej informacji: https://facylitacje.pl/

 

Print Friendly, PDF & Email

W czym możemy Wam pomóc:

Translate »
Content | Menu | Access panel