fbpx
Aktywni Inicjatorzy Zmian
Obszar wsparcia:
aktywność obywatelska
Miejscowość (siedziba):
Zawiercie
Województwo (siedziba):
śląskie
Okres realizacji:
01-10-2021 - 31-03-2023
Status:
zakończony
Koszt projektu:
21 908,00 EUR
Dotacja:
21 907,00 EUR
Zasięg:
regionalny
Typy działań:
działania aktywizujące społeczności lokalne (animacja), działania edukacyjne, media obywatelskie
Grupy docelowe:
aktywiści / liderzy społeczności, młodzież

Jak wynika z naszych doświadczeń uczniowie i uczennice szkół średnich powiatu zawierciańskiego (woj. śląskie) interesują się podejmowaniem aktywności społecznej i chcą zdobywać wiedzę z zakresu prowadzenia różnego rodzaju projektów społecznych, ale ich zapał często gaśnie z powodu braku inicjatyw w naszym regionie, w które mogłyby się zaangażować.
W odpowiedzi na ten problem zorganizowaliśmy m.in. warsztaty edukacji obywatelskiej, debaty, szkolenia z zakresu rozwoju kompetencji liderskich i prowadzenia projektów oraz stworzyliśmy okazję do realizacji lokalnych inicjatyw młodzieżowych. W działania, których uczestni(cz)kami była młodzież z Zawiercia i okolic, zaangażowaliśmy także przedstawiciel(k)i lokalnych organizacji pozarządowych. Podzielili się oni z młodymi swoją wiedzą i doświadczeniami dotyczącymi aktywności obywatelskiej. Dodatkowo w ramach projektu zorganizowaliśmy wewnętrzny konkurs, w którym wyłonionych zostało 8 inicjatyw. Następnie uczniowie i uczennice szkół licealnych zrealizowali je z naszym wsparciem.
Z ankiet ewaluacyjnych wiemy, że młodzież ucieszyła się, mogąc wspólnie pracować i realizować ciekawe działania, zwłaszcza po bardzo długim odizolowaniu i siedzeniu w domu z powodu pandemii. Biorąc udział w szkoleniach zwiększyli oni swoją wiedzę z zakresu aktywności obywatelskiej. Ponadto dzięki debatom mogli nabyć więcej doświadczenia w dyskusjach, swobodnym wypowiadaniu się na trudne czy też kontrowersyjne tematy. Zaobserwowaliśmy też, że podjęte działania nauczyły ich krytycznego myślenia.

Print Friendly, PDF & Email
Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny

W czym możemy Wam pomóc:

Translate »
Content | Menu | Access panel