fbpx
OmeaReh-rehabilitacja chorych na raka piersi
Obszar wsparcia:
wykluczenie społeczne
Miejscowość (siedziba):
Gdańsk
Województwo (siedziba):
pomorskie
Okres realizacji:
08-11-2021 - 31-08-2023
Status:
w realizacji
Koszt projektu:
83 650,00 EUR
Dotacja:
75 000,00 EUR
Zasięg:
ogólnopolski
Typy działań:
nowe metody i standardy świadczenia usług
Grupy docelowe:
osoby chorujące

Wg Narodowego Funduszu Zdrowia w Polsce w latach 2018-2019 rak piersi został zdiagnozowany u około 36 000 osób (w tym 1% mężczyzn). Polska onkologia i jej spektrum w zakresie raka piersi rozwija się, ale nierównomiernie: chirurgia jest niemal na europejskim poziomie, jednak rozwój fizjoterapii jest opóźniony. Dla osób w trakcie i po leczeniu raka piersi (rocznie przybywa ich w Polsce 19 000), rehabilitacja jest niezbędna do funkcjonowania w życiu zawodowym, społecznym i rodzinnym i istotnie obniża ryzyko wykluczenia społecznego. Niestety dostęp do niej jest bardzo ograniczony. Ponadto każda osoba wymaga innej ścieżki rehabilitacji w zależności od zastosowanej metody onkoplastycznej i innych czynników. Ten obszar nauki nie był aktualizowany w Polsce od ponad 20 lat, a wiedza na ten temat wśród fizjoterapeutów jest znikoma.
Działania projektu są odpowiedzią na brak dostępu do nowoczesnej zindywidualizowanej rehabilitacji dla chorujących na raka piersi w trakcie i po leczeniu.
W ramach współpracy chirurgów onkoplastyków z fizjoterapeutami utworzymy wortal zawierający 40 filmów z ćwiczeniami opracowanymi na podstawie nowego podejścia do rehabilitacji osób po operacji piersi oraz algorytm, który dzięki wprowadzonym przez użytkownika/czkę danym, wygeneruje wysoce spersonalizowany instruktaż na każdy etap rekonwalescencji. Wortal będzie pełnił funkcję: badawczą, edukacyjną i konsultacyjną. Umożliwimy wymianę doświadczeń i zadawanie pytań ekspertom na wortalu, a także konsultacje stacjonarne w gabinetach w 4 miastach.
Z działań projektu skorzystają osoby po zabiegu chirurgicznym: 3000 osób poprawi sprawność fizyczną i psychiczną po zabiegu i radioterapii, w tym 2000 w takim stopniu, by móc wrócić do pełnienia ról społecznych, zawodowych i rodzinnych sprzed diagnozy.

Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny

W czym możemy Wam pomóc:

Translate »
Content | Menu | Access panel