Projekt odpowiada na problem braku dostępu do nowoczesnej zindywidualizowanej rehabilitacji dla osób chorujących na raka piersi. Wg Narodowego Funduszu Zdrowia rak piersi został zdiagnozowany u około 36 000 osób w latach 2018-2019, z czego 99% stanowiły kobiety. Polska onkologia i leczenie raka piersi rozwija się, ale nierównomiernie. Chirurgia jest na wysokim poziomie, jednak rozwój fizjoterapii jest opóźniony. Rocznie przybywa w Polsce 19 000 osób w trakcie i po leczeniu raka piersi. Rehabilitacja jest im niezbędna do funkcjonowania i prowadzenia życia zawodowego, społecznego i rodzinnego oraz istotnie obniża ryzyko wykluczenia społecznego. Niestety dostęp do niej jest bardzo ograniczony. Co więcej, każda osoba wymaga innej ścieżki rehabilitacji w zależności od zastosowanej metody onkoplastycznej, etapu leczenia skojarzonego oraz czasu, jaki upłynął od operacji.
W ramach projektu powstał wortal edukacyjny i konsultacyjny dla osób chorujących na raka piersi. Nagrano 114 filmów z ćwiczeniami opracowanymi na podstawie nowego podejścia do rehabilitacji osób po operacji piersi. Filmy udostępniono na portalu i przypisano je do poszczególnych 215 ścieżek rehabilitacji. Umieszczony na stronie algorytm generował – po wprowadzeniu przez użytkowniczkę lub użytkownika danych – generował spersonalizowany instruktaż na każdy etap rekonwalescencji. Dodatkowo chorym oferowano konsultacje fizjoterapeutyczne. Były one realizowane zarówno w formie stacjonarnej w Centrum Wiedzy o Raku Piersi jak i online. Z konsultacji skorzystało 150 kobiet. Wydrukowano 48 tys. broszur informacyjnych, które rozdawane były na wydarzeniach medycznych oraz rozesłane do placówek medycznych oraz referencyjnych i szpitali na terenie całego kraju.
Główną grupę docelową stanowiły pacjentki z rakiem piersi, mutacją w genach i z obciążeniem rodzinnym. Dzięki projektowi poprawiła się jakość funkcjonowania pacjentek, ich proces rekonwalescencji przyspieszył, zmniejszyło się ryzyko powikłań po radioterapii. Pacjentki były bardziej skłonne akceptować swoje ciało po leczeniu onkologicznym. W czasie trwania projektu na wortalu aż 3756 użytkowniczek zarejestrowało się i wygenerowało dla siebie spersonalizowaną ścieżkę rehabilitacji. Projekt przyczynił się do stworzenia pierwszych wytycznych terapeutycznych dla pacjentów i pacjentek z rakiem piersi przez Polskie Towarzystwo Rehabilitacji. Grantobiorca stworzył nowoczesne i skuteczne narzędzie wspierające rehabilitację po operacjach onkologicznych, które może służyć jako model dla innych podobnych inicjatyw.