fbpx
Poszerz ŚwiatoPogląd
Obszar wsparcia:
aktywność obywatelska
Miejscowość (siedziba):
Toruń
Województwo (siedziba):
kujawsko-pomorskie
Okres realizacji:
01-01-2021 - 10-09-2021
Status:
zakończony
Koszt projektu:
22 500,00 EUR
Dotacja:
22 500,00 EUR
Zasięg:
lokalny
Typy działań:
działania aktywizujące społeczności lokalne (animacja), działania artystyczne, działania edukacyjne, działania informacyjne, działania służące zmniejszaniu polaryzacji społecznej
Grupy docelowe:
migranci, młodzież, społeczność lokalna

Widzimy, że nasilają się w Polsce ruchy nacjonalistyczne i niechęć do cudzoziemców/ek. Chcemy na to reagować pokazując naszą wrażliwość, ciekawość i gościnność wobec różnorodnych kultur obecnych w Polsce. Od trzech lat organizujemy spotkania podróżnicze w Toruniu, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Głównym elementem tych spotkań jest zapraszanie osób z różnych krajów, które mieszkają obecnie w Polsce i chcą opowiedzieć o swoich ojczyznach. Tym sposobem chcemy zwalczać stereotypy dotyczące różnych kultur, posłuchać relacji “z pierwszej ręki” i nauczyć się podróżniczej wrażliwości, czyli wyjść poza tradycyjną perspektywę turysty/ki z Europy.

Dzięki temu projektowi zorganizujemy dużo większe wydarzenie niż dotychczas, angażując mieszkańców/nki Torunia i partnerskie organizacje. Przeprowadzimy warsztaty “Poznajmy się” na temat wielokulturowości i imigracji dla młodzieży z rodzin imigranckich i polskich. Fundacja Emic, która jest naszym partnerem, wesprze nas w prowadzeniu zajęć edukacyjno-teatralnych oraz w stworzeniu filmu instruktażowego dla innych instytucji, które chciałyby zrobić podobne warsztaty.
Wraz z partnerem – Akademickim Centrum Kultury i Sztuki “Od Nowa”, zorganizujemy Ogólnopolski Imigrancki Slam Poetycki “Babel”, na którym podzielą się swoją poezją w języku angielskim zarówno imigranci i imigrantki jak i Polacy i Polki. Zorganizujemy cykl spotkań o Gruzji, Maroku i Kolumbii, na których osoby stamtąd pochodzące opowiedzą o swoich krajach – tradycjach, kulturze czy kuchni. W ramach spotkań wspólnie ugotujemy tradycyjne potrawy z tych krajów. Swoją wiedzą i doświadczeniem wesprze nas w tym Fundacja Emic. Wraz z naszym trzecim partnerem – Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu, zorganizujemy 3. Edycję Festiwalu Światopogląd. Odbędą się na nim spotkania o Gruzji, Maroku i Kolumbii, zajęcia artystyczne oraz koncert muzyki gruzińskiej.

Print Friendly, PDF & Email

Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny

W czym możemy Wam pomóc:

Content | Menu | Access panel