fbpx
Teraz troska
Obszar wsparcia:
aktywność obywatelska
Miejscowość (siedziba):
Wrocław
Województwo (siedziba):
dolnośląskie
Okres realizacji:
01-10-2021 - 31-12-2022
Status:
w realizacji
Koszt projektu:
29 480,00 EUR
Dotacja:
29 480,00 EUR
Zasięg:
regionalny
Typy działań:
działania edukacyjne, działania informacyjne
Grupy docelowe:
aktywiści / liderzy społeczności

Projekt kierujemy do aktywistów/ek z Dolnego Śląska, którzy czują wypalenie swoją pracą. Zorganizujemy działania dla około 300 uczestników/czek, mające na celu wsparcie ich zdrowia psychicznego.

Według przeprowadzonych przez nas badań prawie połowa liderów/ek organizacji pozarządowych we Wrocławiu czuje wypalenie związane z ich pracą. Wypalenie najczęściej wiąże się z osamotnieniem liderów/ek, ponieważ czują, że tylko oni biorą odpowiedzialność za organizację a także z dużą ilością doświadczanego stresu.

Odpowiemy na te problemy prowadząc warsztaty „Regulacja i regeneracja”, które nauczą uczestników/czki jak rozładowywać napięcie w ciele oraz napięcie psychiczne metodami A. Lowena, ćwiczeniami relaksacyjnymi oraz praktyką jogi. Zorganizujemy grupę wsparcia, w której uczestnicy/czki będą mogli na bieżąco podzielić się swoimi doświadczeniami oraz aktualnymi wyzwaniami. Zorganizujemy grupę on-line (wykłady, webinary, dyskusje), w której będziemy poruszać tematykę wypalenia aktywistycznego. Wydamy także publikację on-line, w której będą informacje na temat wypalenia aktywistycznego i jak sobie z nim radzić. Podsumujemy w niej nasze dotychczasowe działania i wnioski.

Print Friendly, PDF & Email

Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny

W czym możemy Wam pomóc:

Content | Menu | Access panel