fbpx
Wychodzimy z szuflady. Lesbijskie* Archiwum Wirtualne
Obszar wsparcia:
prawa człowieka
Miejscowość (siedziba):
Warszawa
Województwo (siedziba):
mazowieckie
Okres realizacji:
01-02-2021 - 31-08-2022
Status:
w realizacji
Koszt projektu:
24 000,00 EUR
Dotacja:
24 000,00 EUR
Zasięg:
ogólnopolski
Typy działań:
działania informacyjne, media obywatelskie
Grupy docelowe:
kobiety, LGBT+

Kobiety nieheteronormatywne w Polsce nie doczekały się dotąd zebrania swojej herstorii. Tymczasem lesbijki* potrzebują pamięci o własnej przeszłości, prześledzenia własnej drogi, naznaczonej wielokrotną dyskryminacją z racji płci i orientacji. Historia i kultura są podstawą budowania tożsamości i wzmacniania poczucia własnej wartości.
Projekt przewiduje stworzenie i prowadzenie Archiwum Wirtualnego, które promuje kulturę lesbijską* i wzmacnia społeczność les*kobiet. Archiwum składa się z kalendarium kulturalnego, uzupełnianego wywiadami z polskim artystkami nieheteronormatywnymi oraz tekstami krytycznymi.
Materiały do Archiwum pozyskiwane są poprzez research tematyczny w internecie, sięganie do tęczowych archiwów wirtualnych i materialnych, bezpośrednie rozmowy z artystkami, tworzenie i zamawianie tekstów krytycznych. Archiwum promuje akcja performatywna z instalacją Mobilne Les*Szuflady na manifestacjach, miniinstalacje do umieszczania w organizacjach i klubach, wideoklip oraz promocja na tęczowych stronach i grupach w internecie. Dodatkowy komponent projektu to stworzenie sieci współpracujących instytucji i osób zajmujących się zbieraniem i archiwizowaniem materiałów o LGBTQ+. Projekt adresowany jest do społeczności LGBTQ+ w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem les*kobiet, jak również osób zainteresowanych tematem nieheteronormatywności.

Print Friendly, PDF & Email

Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny

W czym możemy Wam pomóc:

Content | Menu | Access panel