fbpx
Razem posprzątamy świat
Obszar wsparcia:
aktywność obywatelska
Miejscowość (siedziba):
Modlica
Województwo (siedziba):
łódzkie
Okres realizacji:
01-01-2022 - 30-04-2023
Status:
w realizacji
Koszt projektu:
29 996,00 EUR
Dotacja:
29 996,00 EUR
Zasięg:
lokalny
Typy działań:
akcje i kampanie społeczne, działania edukacyjne, działania na rzecz ochrony środowiska, partycypacja obywatelska, sieciowanie
Grupy docelowe:
społeczność lokalna

Z naszych obserwacji wynika, że w gminach gdzie działamy – Tuszyn, Rzgów i Brójce (woj. łódzkie) mieszkańcy i mieszkanki posiadają niewystarczającą wiedzę na temat zagrożeń związanych z degradacją środowiska spowodowaną działalnością człowieka. Problemem są przede wszystkim porozrzucane wszędzie śmieci, czarny dym z kominów oraz zakupy pakowane w ogromne ilości plastikowych reklamówek. Samorządy gmin realizowały już projekty o podobnej tematyce, jednak nadal w dużym stopniu ten problem występuje.

W ramach naszego projektu zwrócimy uwagę mieszkańców i mieszkanek na problem zaśmiecania ich okolicy i zachęcimy do podjęcia działań na rzecz ochrony środowiska. Stworzymy wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami dziesięć eko-patroli. Każdy dostanie pakiet startowy, w którym będą worki i kije na śmieci, bidony oraz opaski odblaskowe. Uczestnicy/czki zbiorą śmieci z lasów, łąk, czy też terenów publicznych. Fundacja oraz leśnicy z lasów państwowych zajmą się odbiorem śmieci. Każdy patrol będzie dokumentował swoją pracę, a zdjęcia będą upubliczniane w mediach społecznościowych. Dodatkowo, w każdej gminie, przeprowadzimy warsztaty o tematyce ekologicznej. Opowiemy na nich o tym czym jest upcycling, jak produkować mniej odpadów i jak planować własne projekty ekologiczne. Jednocześnie będziemy prowadzić cotygodniowy pomiar stanu powietrza w różnych miejscach na terenie tych trzech gmin, a wyniki będą publikowane na fanpage’u projektu, żeby mieszkańcy i mieszkanki wiedzieli jaki jest stan powietrza, którym oddychają.

Print Friendly, PDF & Email
Korzystamy z dotacji na rozwój instytucjonalny

W czym możemy Wam pomóc:

Translate »
Content | Menu | Access panel