fbpx

Wyniki naboru wniosków na inicjatywy dwustronne i regionalne

Do tej pory wybraliśmy cztery inicjatywy spośród siedmiu złożonych wniosków. Są to:

  • Fundacja You Plan Culture z partnerem G.F.C. Generation Change  CY z Cypru,
  • Fundacja NOVA ze partnerem PlanBe Plan It Be It z Cypru,
  • Fundacja Jesteśmy dla Was z partnerem Stigamot z Islandii,
  • Stowarzyszenie INTRO z Wrocławia z partnerem Asocciation for the Prevention and Handling z Cypru.

Gratulujemy!

Przypominamy, że termin naboru wniosków upływa 30 kwietnia 2023, a szczegóły możecie znaleźć TUTAJ. Wyniki ostatniej tury naboru ogłosimy na naszej stronie www 29 maja 2023.

Zachęcamy też do obejrzenia webinarium informacyjnego.

Spotkanie dla Grantobiorców w konkursach na projekty sektorowe

Pierwszego dnia wzięli udział w szkoleniu „Skuteczna komunikacja w fundraisingu online”, które poprowadził Michał Serwiński. Drugiego dnia odbyły się prezentacje projektów, wykład Fundacji Panoptykon nt. cyberbezpieczeństwa organizacji, sesje pracy w grupach i wymiana doświadczeń w zakresie realizacji działań.

Spotkanie zorganizowała Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich, a uczestniczyły w nim osoby reprezentujące organizacje: Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Fundacja Okno na Wschód, Koło Gospodyń Wiejskich „Łapianka na obcasach”, Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych, Instytut na rzecz Państwa Prawa, Grupa Zagranica, Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych, Krakowski Alarm Smogowy, Stowarzyszenie Ochrony Konsumentów Aquila, Fundacja Court Watch Polska, BISER – Bałtycki Instytut Spraw Europejskich i Regionalnych, Stowarzyszenie Centrum PISOP, Stowarzyszenie Euro-Concret, Fundacja trzeci.org, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Z OSP RP, Szkoła Liderów, Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej BONA FIDES, Sieć Obywatelska – Watchdog Polska, Fundacja Pole Dialogu.

Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania inspirujących opowieści naszych Grantobiorców:

 

fot. Wojtek Radwański

Obywatelskie zaangażowanie młodzieży – wizyta studyjna na Islandii

W dniach 21-26.05.2023 wraz z naszym siostrzanym programem Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny oraz Islandzkim Punktem Kontaktowym (prowadzonym przez Icelantic Human Right Centre) organizujemy wizytę studyjną na Islandię na temat obywatelskiego zaangażowania młodzieży. 

Ta wizyta studyjna jest dla Ciebie, jeśli: 

  • Tobie i reprezentowanej przez Ciebie organizacji zależy na wzmocnieniu głosu młodzieży w procesie podejmowania decyzji dotyczących lokalnego samorządu/ miasta/kraju
  • zajmujesz się edukacją młodzieży w zakresie demokracji i partycypacji 
  • potrzebujesz wymiany know-how i doświadczeń pomiędzy islandzkimi i polskimi podmiotami w zakresie obywatelskiego zaangażowania młodzieży 
  • chcesz omówić potencjalne obszary przyszłego partnerstwa i współpracy pomiędzy islandzkimi i polskimi podmiotami w zakresie zaangażowania i upodmiotowienia młodzieży 
  • jesteś Grantobiorcą programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy lub formalnym partnerem przy projekcie wspartym w ramach Programu (niezależnie od terminu rozpoczęcia i zakończenia projektu).   

Organizatorzy wizyty (programy Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy i Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny) zapewniają wszelkie koszty podróży (lot Warszawa-Keflavik oraz transport/zwrot kosztów dojazdu na lotnisko w Warszawie i powrót z niej do miejsca zamieszkania, a także wszelkie koszty pobytu (nocleg, wyżywienie, transport lokalny) oraz tłumaczenie z języka angielskiego i na język angielski (a zatem nie jest wymagana jego znajomość), a także ubezpieczenie podróżne. 

Żeby wziąć udział w wizycie trzeba wypełnić formularz rekrutacyjny znajdujący się pod poniższym linkiem najpóźniej do 16 kwietnia 2023.  

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy po jednej osobie z organizacji.

W razie pytań lub uwag, prosimy o kontakt z koordynatorką ds. współpracy dwustronnej i regionalnej: Anną Fedas ([email protected], nr tel. +48 22 536 02 41). 

Translate »
Content | Menu | Access panel